Australia

Kontynent, który ciągle prowokuje do prostych skojarzeń. Przede wszystkim są to lasy eukaliptusowe, misie koala i kangury, bumerang, a także architektoniczny symbol Australii - gmach opery w Sydney. Podczas turystycznej podróży nie brakuje tych znanych na całym świecie atrakcji. To również okazja do poznania serca kontynentu, świętej góry Aborygenów, rdzennych mieszkańców tych ziem - góry Uluru oraz wybrzeża z największą na świecie rafą koralową. Bezkresne, suche i pustynne równiny  w centrum ogromnej wyspy, to także nie lada atrakcja.
Wiele wspomnień pozostawia po sobie stolica Australii - Canbera. Jadąc do niej autokarem, oglądamy piękne lasy i wzgórza pokryte w wielu miejscach winnicami. Po przyjeździe do tego miasta, zaplanowanego dopiero w XX wieku, a także nowoczesnej metropolii, trzeba obejrzeć budynek parlamentu, dzielnicę ambasad i monumentalny kompleks Anzac, poświęcony Australijczykom  poległym w licznych konfliktach zbrojnych na całym świecie. 
 
Duże wrażenie na turystach robi również Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta, gdzie można obejrzeć wschód słońca. Kilkugodzinny spacer wokół słynnej czerwonej skały Uluru, znanej jako Ayers Rock, to także wielka przygoda. Tubylcy uważają je za miejsce święte, a liczne fragmenty skały mają związek z ich mitami i wierzeniami. Atrakcją jest też Centrum  Kultury Aborygenów, mieszczące się w oryginalnym budynku w kształcie dwóch węży. To wszystko pozwala zapoznać się z niezwykłą kulturą i zwyczajami tubylców, pierwotnych mieszkańców Australii, których życie nie zmieniło się od ok. 40 tys. lat.

 

Grafika losowa

ksd_wlochy_10.jpg

Ilu nas czyta?

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Books!
Shop!